Založ si blog

Ochrana mladistvých pred nebezpečným hokejom

Slovenský hokejový zväz si vzal pod patronát najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž. A hneď na úvod urobil jednu nezmyselnú chybu. Mladistvým pod 18 rokov neumožní sledovať hokejovú Tipsport ligu na internete. Vysvetlime si to…

 

Úmysel bol zlepšiť činnosť fungovania tejto ligy a zvýšiť jej kvalitu nielen po športovej stránke, ale aj kultúrnej. Mrzelo, keď vlani na štadióny v Budapešti, Žiline, Detve chodilo okolo 500 divákov. To sa lintnerovcom ťažko obhajovalo. Dôvodov nízkej návštevnosti bolo viacero. Ľudia by iste radi prišli na hokej, no očakávali kultúrne prostredie. Nie opĺzlo revúcich sociálne frustrovaných či testosterónom predávkovaných fanúšikov. Často tak divák zostal radšej v pohodlí svojho domova a sledoval hokej výnimočne vďaka televízii a pravidelne na internete. Hokejový zväz to mieni zmeniť. Chce

ľudí pritiahnuť na štadióny.

To je skvelá správa, ktorú všetci prijímame s nadšením.

Zväz to však má zjednodušené. Na plnšie štadióny sa nemusí nadrieť pri marketingových operáciach. Divákov totiž pritiahne lákadlo v podobe Slovana. Šéfovia tímov a vedenie SZĽH urobili v očakávaní väčších tržieb všetko preto, aby slovanisti mohli hrať našu ligu napriek mnohým známym problémom. Neklamme si, ľudia si prídu radi hlasivky vykričať na tých odporných Blavákov, ktorí sa celý život nad nich len povyšujú. A štadióny budú plné. Pivo bude tiecť potokom. S tým však súvisí aj spomínaná kultúra a tu už zasiahol SZĽH – či zámerne, alebo neúmyselne – mieni totiž ochrániť mravnú čistotu našej mládeže.

Ako to urobiť na štadióne, ešte nevedno, aj keď samotný Slovan pred siedmimi rokmi pri vstupe do KHL nastavil mantinely. Všetko chce svoj čas, teraz treba urobiť prvý krok a stopnúť možnosť sledovania nechutného pokrikovania a skandovania tým najmenším fanúšikom hokeja.

Mladiství pod 18 rokov nebudú môcť sledovať hokejovú Tipsport ligu na internete.

Práve tí, ktorí náš hokej sledovali najviac nalepení na smartfóne, v ňom už hokej neuvidia. Hokejová Tipsport liga sa totiž bude dať sledovať na webstránke  stávkovej spoločnosti, ktorá sledovanie týchto zápasov podmieňuje registráciou, aktívnym účtom a vstupom do spárov hazardu, gamblingu a stávkovania. Ako je známe, slovenské zákony nedovoľujú stávkovať mladším ako 18 rokov, tým pádom sa mladiství nemôžu ani zaregistrovať, a budú tak ochránení pred „nástrahami“ slovenského hokeja.

No a čo, že neuvidia peknú hru, krásne góly, často skvelú atmosféru a najmä svoje hokejové vzory, ktoré by ich inšpirovali v ďalšej športovej kariére. Budú ochránení alebo nútení porušovať zákon. Možno ste to len, páni hokejisti, akosi nedomysleli. Neverím, že toto ste chceli dosiahnuť. Len pre peniaze ste nevideli dôsledky svojich rozhodnutí.

Pobehlica v cele, vagabundov chytili po 3 dňoch

18.09.2019

Aké paradoxy nám prináša futbal? Pamätáme si augustový duel Slovana s PAOK Solún, keď 19-ročná Samantha z Bratislavy vbehla bez trička na ihrisko a počas zápasu ním prebehla? „Obvinená viac »

Deťom na hokej vstup zakázaný

13.09.2019

To, o čom tu už pár dní diskutujeme, potvrdil včerajší otvárací zápas hokejovej ligy v plnej paráde. Deťom je hokej zakazovaný. Spomínali sme, že SZĽH vymenil internetového vysielateľa. viac »

Šatan s Lintnerom podmienili sledovanie hokeja na internete povinným hazardom

12.09.2019

Zdá sa vám to podivné? Keď spoločnosť bojuje proti gamblingu, herniam, tak hokejový zväz dá internetové vysielacie práva svojmu sponzorovi, ktorý má jasný cieľ. Pritiahnuť tipérov, gamblerov, viac »

poziar v lese v bystrej

V Bolívii len za posledný mesiac zhorelo územie s rozlohou Švajčiarska

19.09.2019 23:07

Podobný problém je aj v susednej Brazílii, kde farmári každoročne vypaľujú obrovské plochy pralesa.

zeman, babiš

Zeman by zastavil trestné stíhanie Babiša, ak by bolo obnovené

19.09.2019 21:56

Zeman povedal, že ak to bude nutné, využije svoje ústavné právo tzv. abolície.

alkohol tester

Saková nechá preveriť nákup alkoholových testerov

19.09.2019 20:51

Rezort vnútra tak reaguje na medializované informácie o predraženom nákupe.

oblaky, zemegula, hurikány, satelitný záber

Hurikány ochromili Bermudy i okolie Houstonu v USA

19.09.2019 19:44

Vysoké vlny môžu v pobrežných oblastiach spôsobiť záplavy.

jandienes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 5254x
Priemerná čítanosť článkov: 1314x

Autor blogu

Kategórie

Archív