Založ si blog

Ochrana mladistvých pred nebezpečným hokejom

Slovenský hokejový zväz si vzal pod patronát najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž. A hneď na úvod urobil jednu nezmyselnú chybu. Mladistvým pod 18 rokov neumožní sledovať hokejovú Tipsport ligu na internete. Vysvetlime si to…

 

Úmysel bol zlepšiť činnosť fungovania tejto ligy a zvýšiť jej kvalitu nielen po športovej stránke, ale aj kultúrnej. Mrzelo, keď vlani na štadióny v Budapešti, Žiline, Detve chodilo okolo 500 divákov. To sa lintnerovcom ťažko obhajovalo. Dôvodov nízkej návštevnosti bolo viacero. Ľudia by iste radi prišli na hokej, no očakávali kultúrne prostredie. Nie opĺzlo revúcich sociálne frustrovaných či testosterónom predávkovaných fanúšikov. Často tak divák zostal radšej v pohodlí svojho domova a sledoval hokej výnimočne vďaka televízii a pravidelne na internete. Hokejový zväz to mieni zmeniť. Chce

ľudí pritiahnuť na štadióny.

To je skvelá správa, ktorú všetci prijímame s nadšením.

Zväz to však má zjednodušené. Na plnšie štadióny sa nemusí nadrieť pri marketingových operáciach. Divákov totiž pritiahne lákadlo v podobe Slovana. Šéfovia tímov a vedenie SZĽH urobili v očakávaní väčších tržieb všetko preto, aby slovanisti mohli hrať našu ligu napriek mnohým známym problémom. Neklamme si, ľudia si prídu radi hlasivky vykričať na tých odporných Blavákov, ktorí sa celý život nad nich len povyšujú. A štadióny budú plné. Pivo bude tiecť potokom. S tým však súvisí aj spomínaná kultúra a tu už zasiahol SZĽH – či zámerne, alebo neúmyselne – mieni totiž ochrániť mravnú čistotu našej mládeže.

Ako to urobiť na štadióne, ešte nevedno, aj keď samotný Slovan pred siedmimi rokmi pri vstupe do KHL nastavil mantinely. Všetko chce svoj čas, teraz treba urobiť prvý krok a stopnúť možnosť sledovania nechutného pokrikovania a skandovania tým najmenším fanúšikom hokeja.

Mladiství pod 18 rokov nebudú môcť sledovať hokejovú Tipsport ligu na internete.

Práve tí, ktorí náš hokej sledovali najviac nalepení na smartfóne, v ňom už hokej neuvidia. Hokejová Tipsport liga sa totiž bude dať sledovať na webstránke  stávkovej spoločnosti, ktorá sledovanie týchto zápasov podmieňuje registráciou, aktívnym účtom a vstupom do spárov hazardu, gamblingu a stávkovania. Ako je známe, slovenské zákony nedovoľujú stávkovať mladším ako 18 rokov, tým pádom sa mladiství nemôžu ani zaregistrovať, a budú tak ochránení pred „nástrahami“ slovenského hokeja.

No a čo, že neuvidia peknú hru, krásne góly, často skvelú atmosféru a najmä svoje hokejové vzory, ktoré by ich inšpirovali v ďalšej športovej kariére. Budú ochránení alebo nútení porušovať zákon. Možno ste to len, páni hokejisti, akosi nedomysleli. Neverím, že toto ste chceli dosiahnuť. Len pre peniaze ste nevideli dôsledky svojich rozhodnutí.

Ak by porno bolo sponzorom hokeja. . .

02.10.2019

Slovenský hokej sa dostal vďaka Richardovi Lintnerovi do situácie, z ktorej musí vybŕdnuť čo najskôr. Lintner predal internetové vysielacie práva sponzorovi svojej ligy, inak by asi nedostal viac »

Maďari nás zbili v Budapešti a nám zavrú štadión na Slovensku?

21.09.2019

Najbližší domáci súboj v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2020 by mala slovenská futbalová reprezentácia absolvovať pred prázdnymi tribúnami. Slováci dostali trest od Európskej viac »

Deti zachránili futbal, hokejisti im bránia sledovať ligu na webe

20.09.2019

ŠK Slovan využil reglement UEFA a namiesto prázdneho štadióna v prvom zápase skupinovej fázy Európskej ligy s Besiktasom Istanbul pozval na tribúny Tehelného pola deti. Hocijaký klub, škola viac »

Rusko / Sachalin / rybári / ľadová kryha /

V Rusku zachránili vyše 500 rybárov, ktorí uviazli na ľadovej kryhe

29.01.2020 14:56

Podľa výpovedí niektorých rybárov sa kryha dostala do vzdialenosti takmer 200 metrov od pevniny.

Martin Slosiarik

Slosiarik: Kto bude vládnuť? Možnosti sú veľmi otvorené

29.01.2020 14:00

Otázka, kto na Slovensku bude po voľbách vládnuť, nie je jednoduchá. Príliš veľa strán sa pohybuje na hranici zvoliteľnosti.

bonul, security, budova

Nadácia Zastavme korupciu: Bonul by nemal mať bezpečnostnú previerku

29.01.2020 13:58

Nadácia podáva na súkromnú bezpečnostnú službu Bonul, ktorá patrí Miroslavovi Bödörovi, podnet, na Národný bezpečnostný úrad.

ružomberok, mesto

Firmy sú znepokojené blokádami ciest, Pellegrini vyzýva na ich ukončenie

29.01.2020 12:55

Kamionisti aj v stredu blokujú dopravu na Slovensku. Firmy sú znepokojené, v prípade škôd ich budú vymáhať. Premiér Pellegrini vyzval na ukončenie blokád.

jandienes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 13772x
Priemerná čítanosť článkov: 1967x

Autor blogu

Kategórie