Založ si blog

Šatan s Lintnerom podmienili sledovanie hokeja na internete povinným hazardom

Zdá sa vám to podivné? Keď spoločnosť bojuje proti gamblingu, herniam, tak hokejový zväz dá internetové vysielacie práva svojmu sponzorovi, ktorý má jasný cieľ. Pritiahnuť tipérov, gamblerov, podporiť ich „problém“. Zároveň svojim rozhodnutím znemožnili sledovať hokej mladistvým, ktorí zo zákona nemôžu na túto hru SZĽH pristúpiť. Deťom je hokej na internete zakázaný!

Od marca 2019 platí novela zákona o hazardných hrách, prostredníctvom ktorej môžu mestá obmedziť hazard prijatím všeobecne záväzného nariadenia a to aj bez petície. Mestá bojujú proti hazardu a herniam. Hokej hazard začal podporovať napriek tomu, že tým zabraňuje sledovať hokej vlastným členom – neplnoletým.

Jedna časť spoločnosti bojuje. Chce zakázať herne v blízkosti škôl, zavrieť ich počas sviatkov a vlastne by sa v nich mali zakázať hazardné hry. Počíta s tým návrh spomínaného všeobecne záväzného nariadenia. O postoji občanov k hazardu svedčí petícia za zákaz hazardu, pod ktorú sa v minulosti podpísalo vyše stotisíc Bratislavčanov. 

Hazard si našiel novú cestu. Nie cez herne, ale cez šport. Tvári sa, že šport podporuje a pritom ho len zneužíva vo svoj prospech.

Slováci sú dômyselný národ. Vymysleli systém vysielania športových podujatí, keď namiesto veľkého prenosového vozu stačí malý počítačový kufrík. Efektívny spôsob vysielania viacerých duelov súčasne prenikol zo Slovenska do celého sveta. A začalo to na Slovensku. Slovenská hokejová liga bola vďaka tomuto jedinečná. Avšak neubránila sa stávkovaniu, ku ktorému spela od premenovania na Tipsport ligu.

Nie som naivný. Hazard a šport k sebe patria, ale nemusia byť prepojení všetkými sférami. Dospelí nech si robia so zarobenými peniazmi, čo uznajú za vhodné. Ale prečo trestať deti a zakázať im možnosť sledovať slovenský hokej? Mladiství sa totiž nemôžu zaregistrovať ani hazardovať, ako to po nich žiada nový vysielateľ hokejovej ligy.

Streamy ako samostatný produkt podliehajú autorským právam a na základe zakúpenej licencie sa budú zobrazovať iba registrovaným klientom na území Slovenskej republiky, v niektorých prípadoch aj na území Českej republiky. Stream si budú môcť pozrieť len klienti, resp. osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. Toto mi prišlo zo zákazníckej podpory.

Zbohom, deti…

Ak by porno bolo sponzorom hokeja. . .

02.10.2019

Slovenský hokej sa dostal vďaka Richardovi Lintnerovi do situácie, z ktorej musí vybŕdnuť čo najskôr. Lintner predal internetové vysielacie práva sponzorovi svojej ligy, inak by asi nedostal sponzorské…a táto spoločnosť podmieňuje sledovanie hokejovej ligy stávkovaním na svojom portály. Doslova núti športových fanúšikov vkročiť na plochu hazardu a gamblingu, s čím [...]

Maďari nás zbili v Budapešti a nám zavrú štadión na Slovensku?

21.09.2019

Najbližší domáci súboj v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2020 by mala slovenská futbalová reprezentácia absolvovať pred prázdnymi tribúnami. Slováci dostali trest od Európskej futbalovej únie UEFA za správanie sa fanúšikov v septembrovom súboji v Budapešti proti domácemu Maďarsku. Spomínate, ako Slovenský futbalový zväz nepredal na sektoru hosti na [...]

Deti zachránili futbal, hokejisti im bránia sledovať ligu na webe

20.09.2019

ŠK Slovan využil reglement UEFA a namiesto prázdneho štadióna v prvom zápase skupinovej fázy Európskej ligy s Besiktasom Istanbul pozval na tribúny Tehelného pola deti. Hocijaký klub, škola mohli požiadať o voľné vstupenky, pričom na 10 detí musel dohliadať jeden dospelý sprievod. Prišli deti z Moldavy, ale i od Trnavy. Žiadna nenávisť. Čistá radosť zo športu! A deti [...]

juan carlos

Bývalý kráľ Juan Carlos oznámil, že opúšťa krajinu

03.08.2020 19:29

Juana Carlosa v súčasnosti vyšetruje španielsky Najvyšší súd v súvislosti korupčnými aktivitami.

požiar hasiči bratislava

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari na Rožňavskej ulici

03.08.2020 17:37

Na mieste zasahuje 21 hasičov s 5 kusmi hasičskej techniky. Pozrite si video.

Ján Hrubala

Vo výberovom konaní na post predsedu ŠTS získal najviac bodov Hrubala

03.08.2020 15:34

Ministerka spravodlivosti Kolíková si teraz môže a nemusí z úspešných uchádzačov vybrať nového predsedu.

Seattle, usa, policajt, policajti, zasah

Ukrajinská polícia zneškodnila muža, ktorý sa v banke vyhrážal bombou

03.08.2020 15:32

Polícia 32-ročného občana Uzbekistanu zadržala po vyjednávaní. Nikto nebol zranený. Zapojil sa aj prezident Zelenskyj.

jandienes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 14817x
Priemerná čítanosť článkov: 2117x

Autor blogu

Kategórie