Založ si blog

Šatan s Lintnerom podmienili sledovanie hokeja na internete povinným hazardom

Zdá sa vám to podivné? Keď spoločnosť bojuje proti gamblingu, herniam, tak hokejový zväz dá internetové vysielacie práva svojmu sponzorovi, ktorý má jasný cieľ. Pritiahnuť tipérov, gamblerov, podporiť ich „problém“. Zároveň svojim rozhodnutím znemožnili sledovať hokej mladistvým, ktorí zo zákona nemôžu na túto hru SZĽH pristúpiť. Deťom je hokej na internete zakázaný!

Od marca 2019 platí novela zákona o hazardných hrách, prostredníctvom ktorej môžu mestá obmedziť hazard prijatím všeobecne záväzného nariadenia a to aj bez petície. Mestá bojujú proti hazardu a herniam. Hokej hazard začal podporovať napriek tomu, že tým zabraňuje sledovať hokej vlastným členom – neplnoletým.

Jedna časť spoločnosti bojuje. Chce zakázať herne v blízkosti škôl, zavrieť ich počas sviatkov a vlastne by sa v nich mali zakázať hazardné hry. Počíta s tým návrh spomínaného všeobecne záväzného nariadenia. O postoji občanov k hazardu svedčí petícia za zákaz hazardu, pod ktorú sa v minulosti podpísalo vyše stotisíc Bratislavčanov. 

Hazard si našiel novú cestu. Nie cez herne, ale cez šport. Tvári sa, že šport podporuje a pritom ho len zneužíva vo svoj prospech.

Slováci sú dômyselný národ. Vymysleli systém vysielania športových podujatí, keď namiesto veľkého prenosového vozu stačí malý počítačový kufrík. Efektívny spôsob vysielania viacerých duelov súčasne prenikol zo Slovenska do celého sveta. A začalo to na Slovensku. Slovenská hokejová liga bola vďaka tomuto jedinečná. Avšak neubránila sa stávkovaniu, ku ktorému spela od premenovania na Tipsport ligu.

Nie som naivný. Hazard a šport k sebe patria, ale nemusia byť prepojení všetkými sférami. Dospelí nech si robia so zarobenými peniazmi, čo uznajú za vhodné. Ale prečo trestať deti a zakázať im možnosť sledovať slovenský hokej? Mladiství sa totiž nemôžu zaregistrovať ani hazardovať, ako to po nich žiada nový vysielateľ hokejovej ligy.

Streamy ako samostatný produkt podliehajú autorským právam a na základe zakúpenej licencie sa budú zobrazovať iba registrovaným klientom na území Slovenskej republiky, v niektorých prípadoch aj na území Českej republiky. Stream si budú môcť pozrieť len klienti, resp. osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. Toto mi prišlo zo zákazníckej podpory.

Zbohom, deti…

Pobehlica v cele, vagabundov chytili po 3 dňoch

18.09.2019

Aké paradoxy nám prináša futbal? Pamätáme si augustový duel Slovana s PAOK Solún, keď 19-ročná Samantha z Bratislavy vbehla bez trička na ihrisko a počas zápasu ním prebehla? „Obvinená viac »

Deťom na hokej vstup zakázaný

13.09.2019

To, o čom tu už pár dní diskutujeme, potvrdil včerajší otvárací zápas hokejovej ligy v plnej paráde. Deťom je hokej zakazovaný. Spomínali sme, že SZĽH vymenil internetového vysielateľa. viac »

Ochrana mladistvých pred nebezpečným hokejom

11.09.2019

Slovenský hokejový zväz si vzal pod patronát najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž. A hneď na úvod urobil jednu nezmyselnú chybu. Mladistvým pod 18 rokov neumožní sledovať hokejovú Tipsport viac »

poziar v lese v bystrej

V Bolívii len za posledný mesiac zhorelo územie s rozlohou Švajčiarska

19.09.2019 23:07

Podobný problém je aj v susednej Brazílii, kde farmári každoročne vypaľujú obrovské plochy pralesa.

zeman, babiš

Zeman by zastavil trestné stíhanie Babiša, ak by bolo obnovené

19.09.2019 21:56

Zeman povedal, že ak to bude nutné, využije svoje ústavné právo tzv. abolície.

alkohol tester

Saková nechá preveriť nákup alkoholových testerov

19.09.2019 20:51

Rezort vnútra tak reaguje na medializované informácie o predraženom nákupe.

oblaky, zemegula, hurikány, satelitný záber

Hurikány ochromili Bermudy i okolie Houstonu v USA

19.09.2019 19:44

Vysoké vlny môžu v pobrežných oblastiach spôsobiť záplavy.

jandienes

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 5261x
Priemerná čítanosť článkov: 1315x

Autor blogu

Kategórie

Archív